Archiwum

WAKACYJNY WIECZÓR W BIBLIOTECE Poświęcony Janowi Brzechwie w 50 rocznicę jego śmierci

Biblioteka Publiczna w ŁochowieTegoroczna ogólnopolska  Noc Bibliotek zagościła w łochowskiej bibliotece w dniu 3 czerwca br. Impreza  przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów.  Przybyło na nią bardzo dużo dzieci. Toteż pani dyrektor Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie, Beata Załecka, ze swoimi pracownikami ,szukając inspiracji do działań czytelniczych z dziećmi, postanowiła powtórzyć  imprezę w dniu 15 lipca br., by dać możliwość uczestniczenia w niej tym dzieciom, które nie mogły być na czerwcowej Nocy Bibliotek. Tym razem postanowiono przybliżyć dzieciom osobę i twórczość Jana Brzechwy, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, w związku z 50 rocznicą jego śmierci. Formułę imprezy Noc Bibliotek ograniczono do Wieczoru w Bibliotece, co bardzo spodobało się rodzicom.  Do udziału w spotkaniu z dziećmi  został zaproszony Robert Gołaszewski – Burmistrz Łochowa, który  mimo wielu obowiązków, przybył punktualnie do Biblioteki. Był mile zaskoczony frekwencją, która okazała  się wyjątkowo duża, jak na okres wakacyjny.

 

więcej

Szukaj w archiwum:

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie informuje

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie informuje mieszkańców gminy Łochów, Stoczek oraz Sadowne o zmianie godzin przyjęć interesantów w Komisariacie Policji w Łochowie. Zgłoszenia telefoniczne z całego powiatu będą przyjmowane pod numerami telefonów: 25 792 12 00, 997 oraz 112.

28.02.2014
więcej

Budziki w Budziskach - konkurs

11.04.2014
więcej

WÓLKA PAPLIŃSKA I KALINOWIEC

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI DZIAŁEK POŁOŻONYCH W MIEJSCOWOŚCI WÓLKA PAPLIŃSKA I KALINOWIEC – WAŻNE!!!

 

Burmistrz Łochowa informuje, że dla miejscowości Wólka Paplińska i Kalinowiec został sporządzony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

19.02.2014
więcej

WÓLKA PAPLIŃSKA I KALINOWIEC

 

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI DZIAŁEK POŁOŻONYCH W MIEJSCOWOŚCI WÓLKA PAPLIŃSKA I KALINOWIEC – WAŻNE!!!

Burmistrz Łochowa informuje, że dla miejscowości Wólka Paplińska i Kalinowiec został sporządzony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa m.in. przeznaczenie poszczególnych terenów – wskazuje tereny przeznaczone pod zabudowę oraz tereny bez możliwości zabudowy. Określa również przebieg istniejących i projektowanych dróg.

Wszyscy zainteresowani w dniach od 20 lutego do 21 marca 2014 r. mogą zapoznać się z w/w projektem planu, który dostępny jest w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łochowie, Al. Pokoju 75, pokój 110, w godz. od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku oraz na stronie internetowej www.bip.gminalochow.pl —>Burmistrz Łochowa —> Obwieszczenia Burmistrza.

Ponadto Burmistrz Łochowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z autorami projektu planu, które odbędzie się w dniu 4 marca 2014 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łochowie, Al. Pokoju 75, w Sali konferencyjnej, pokój 107, o godz. 12.00.

Jeśli zatem posiadasz nieruchomość położoną w miejscowości WólkaPaplińska lub Kalinowiec koniecznie zapoznaj się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który określa przeznaczenie Twojej działki.

 

 

Podatniku!

Jeśli chcesz szybko otrzymać zwrot nadpłaty podatku z PIT wyślij zeznanie podatkowe przez Internet.

 


Formularze można pobrać ze stron internetowych:
www.e-deklaracje.mf.gov.pl    lub www.finanse.mf.gov.pl
Informacje o wysyłaniu zeznań przez Internet można również uzyskać w serwisie www.szybkipit.pl

11.02.2014
więcej