Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

100-lecie urodzin Pani Genowefy Szczapy

2fcaf46a085d8f8e7749df91d9211e87.JPG

 

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat” z racji potrzeby chwili modyfikowano w sekwencji życzeń urodzinowych na „dwieście lat”. Tak właśnie było 21 września 2014r w Remizie OSP w Jasiorówce, gdzie odbył się piękny i wyjątkowy Jubileusz 100 lecia urodzin P. Genowefy Szczapy. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Łochowie  w której uczestniczyła P. Genowefa wraz z całą rodziną. Jubilatka urodziła się 20 września 1914r w Jasiorówce, w wieku 22 lat poślubiła Stanisława Szczapę. Wraz z mężem doczekała się szóstki dzieci: Jana, Róży, Jerzego, Ireneusza, Doroty i Macieja. Całe swoje życie związała z Jasiorówką,  gdzie prowadziła z mężem gospodarstwo rolne, od 11 lat P. Genowefa jest wdową. Szanowna Jubilatka jest babcią 19 wnucząt, 35 prawnucząt i 2 pra-prawnucząt. Na Jubileusz 100lecia urodzin przybyła cała rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi oraz przedstawiciele samorządu Gminy Łochów :Burmistrz Łochowa P. Marian Dzięcioł, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie Kokosza Beata, Starosta Węgrowski P. Krzysztof Fedorczyk, sołtys wsi Jasiorówka P. Barbara Maliszewska oraz przedstawicielka KRUS Siedlce. Z najlepszymi życzeniami, prezentami i kwiatami pośpieszyli wszyscy przybyli goście. Był okolicznościowy tort i toasty na cześć Szanownej Jubilatki. Wszyscy obecni na uroczystości  zgodnie twierdzili, że P. Genowefa jest osobą szlachetną, niesamowicie pogodną, ciepłą  o bardzo pozytywnym nastawieniu do życia i ludzi. Swoim pozytywnym  nastawieniem do życia , serdecznością  i życiową mądrością gromadzi i łączy wokół siebie wszystkich członków rodziny. Rodzinna a zarazem uroczysta atmosfera jubileuszu dała Jubilatce wiele radości, zadowolenia i pozytywnych emocji. Z jej oczu biła radość a dobry nastrój objawiał się uśmiechem na twarzy. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat P. Genowefa cieszy się dobrym zdrowiem, świetną pamięcią / pamięta imiona wszystkich członków swojej rodziny oraz ich miejsca zamieszkania/   i pogodą ducha. W dobrych nastrojach przy dźwiękach muzyki świętowano Jubileusz do późnych godzin wieczornych.

Szanownej Jubilatce, Pani Genowefie z okazji pięknego jubileuszu 100 lecia urodzin w imieniu własnym i władz samorządowych Gminy Łochów oraz wszystkich mieszkańców naszej lokalnej społeczności składam życzenia zdrowia, pogody ducha, uśmiechu oraz wszelkiej życiowej pomyślności. Niech każdy nowy dzień upływa w spokoju w otoczeniu życzliwych osób a dobry Bóg darzy łaskami na dalsze lata życia. Niech Jesień Pani życia upływa w spokoju i niech przyniesie kolejne równie wspaniałe jubileusze.”

200 lat P. Genowefo!

 

Z gorącymi pozdrowienia

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie

Kokosza Beata

autor: A.Szcześnik