Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Olimpiada z wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości.

d6045538d35b0f07c00eac374f96e62a.JPG

Olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się jak co roku w gminie Łochów 10 maja 2016r. zorganizowanej przez MODR w Warszawie TZD w Węgrowie oraz Urząd Miejski w Łochowie.

Komisję konkursową, której przewodniczyła Anna Matyszczak z MODR o/Siedlce stanowili: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Małgorzata Ziółkowska – UM Łochów, Iwona Olkowska – TZD Węgrów. Zastępca Burmistrza Małgorzata Łotarska, oraz.

Pytania w teście były z gospodarstwa domowego i rolnego, również z zakresu dotacji z UE, pierwszej pomocy i przedsiębiorczości.

Nagrodę specjalną Burmistrza w postaci prenumeraty czasopisma o gospodarstwie wiejskim otrzymała Pani Kazimiera Bereza z Wólki Paplińskiej za najdłuższe uczestnictwo w tych konkursach.

Za udział w konkursie i największą ilość punktów otrzymali:

I miejsce Pani Małgorzata Podgórska z Jasiorówki

II miejsce Janiszewska Alicja z Twarogi

III miejsce Pani Renata Siwiecka z Lasek

Burmistrz pogratulował wiedzy i wytrwałości, a wszystkim uczestnikom podziękował za przybycie i udziału w olimpiadzie. Zwycięszczynie otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody, a pozostali otrzymali symboliczne upominki. Nagrody ufundował Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

Podczas sprawdzania testów przez komisję można było obejrzeć kilka rękodzieł z pracowni artystycznej ,,Zielony Zakątek’’ państwa Bogumiły i Andrzeja Oniśk ze Złotek. Pani Bogumiła opowiadała o swojej pasji i pomysłach na oryginalne prezenty, zapraszała do obejrzenia jej dzieł, a nawet zakupu na pamiątkę lub podarunek. Przeprowadziła również krótkie warsztaty na których uczyliśmy się wykonać różyczkę z bibuły w środku której wkomponowany był czekoladowy cukierek. Zapraszamy mieszkańców gminy Łochów za rok do aktywnego udziału w olimpiadzie.

autor: A.Szcześnik