Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Święto Niepodległości w Łochowie

5e088fc349330b7ab5845c331e7c944f.jpg

Święto Niepodległości obchodziliśmy 11 listopada 2015r. rozpoczynającą się o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele w Łochowie odprawianą przez emerytowanego Biskupa Drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Była to również Msza Św. wypominkowa za Śp. Burmistrza Łochowa, który zawsze na pierwszym miejscu widział potrzeby drugiego człowieka.  Był całkowicie oddany tej ziemi, pracował kosztem zdrowia i rodziny dla swej małej ojczyzny, po to, aby nam żyło się lepiej.

Delegacja ze szkół, starostwa powiatowego, gminy Łochów złożyła wieńce pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego. O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta sesja rady gminy poprowadzona przez Andrzeja Suchenka Przewodniczącego Rady Miejskiej. Prelekcję wygłosił dr Janusz Sternicki na temat historii odzyskania niepodległości Polski, przypominając również, abyśmy uszanowali ten dzień nie tylko poprzez wywieszenie flagi, która powinna być widoczna przy każdej posesji, ale wspomnieli o tych, którzy przyczynili się do tego, że jesteśmy teraz Polską niepodległą, że jesteśmy teraz wolnymi Polakami.

W kolejnej części sesji odczytano zasługi osobom, którzy wyjątkowo przyczynili się dla Ziemi łochowskiej i otrzymali medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich, są nimi:

Medal Honorowy otrzymał Śp. Marian Dzięcioł, gdzie zasługom jego gmina Łochów trudno się odwzajemni.

W kategorii ,,Zasłużony dla Sportu" otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Konopnickiej.

W kategorii ,,Nauczyciel Roku’’ otrzymali: Małgorzata Rowicka nauczyciel KPSP „Julin" im. H. i I.J. Paderewskich oraz Tadeusz Pierzchanowski.

W kategorii ,,Menadżer Roku’’ otrzymali Państwo Jan i Wiesława Tężyńscy (A. Suchenek)

W kategorii ,,Zasłużony dla Kultury’’ otrzymali Stanisław Grądzki oraz Wojciech Winogrodzki

Wychowawca ,,Przyjaciel Dzieci i młodzieży’’ otrzymało Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk CD.

W kategorii ,,Polityk Roku’’ otrzymał Krzysztof Fedorczyk.

W kategorii  ,,Zasłużony dla Bezpieczeństwa Publicznego’’ otrzymał OSP Ostrówek

W kategorii ,,Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej’’ otrzymali Państwo Elżbieta i Wiesław Kraszewscy rodzina wielodzietna oraz Janina Gałązka.

W kategorii ,,Wolontariusz Roku’’ otrzymali Maria Konarzewska oraz Zespół Muzyczny „Bachus".

Na zakończenie uroczystości Kapela Łochowska zagrała i zaśpiewała razem z publicznością kilka pieśni patriotycznych.

 

Anna Szcześnik

autor: A.Szcześnik