Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Szmaragdowe Gody

5cbe9d8ebb8a50d97c684ac81662ddfb.JPG

Jubileusz „Szmaragdowych GodówPaństwa Ireny i Tadeusza Kowalskich.

 

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. 55 –lecie zawarcia małżeństwa to wydarzenie wyjątkowe, to symbol wierności i miłości rodzinnej.  W dniu 16 listopada 2012 w godzinach popołudniowych  w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łochowie odbył się Jubileusz „Szmaragdowych GodówPaństwa Ireny i Tadeusza Kowalskich, zam. w Szuminie, gmina Łochów.

Dnia 2.01.1957r. w Jerzyskach Państwo Kowalscy przyrzekali sobie miłość, szacunek i poważanie. Od tej chwili upłynęło 55 lat. Były to lata przepełnione troską o współmałżonka, dzieci, wnuki. 55 lat budowania wspólnego ogniska domowego.  Przyrzeczenia z dnia ślubu dotrzymali pomimo wielu złożonych zdarzeń losowych.   Wszystkie te przeżycia: radości, smutki i obowiązki związały ich jeszcze bardziej.    Jubilaci zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP, aktu dekoracji dokonał Burmistrz Łochowa P. Marian Dzięcioł. Wręczył również Jubilatom pamiątkowe legitymacje  i okolicznościową księgę „Szmaragdowe Gody”. Całość dopełniały bukiety czerwonych róż. Z-ca Burmistrza Łochowa P. Maria Sawicka–Korzeniowska wręczyła Jubilatom upominek od władz samorządowych. Były życzenia dalszych długich lat w zdrowiu  i szczęściu, które przekazała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie Kokosza Beata. 

Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana i okolicznościowy tort.  Uroczystość jubileuszu „Szmaragdowych Godów” uświetnił występ zespołu „Łochowianie”. Artyści przygotowali specjalny zestaw utworów, które wspaniale komponowały się z charakterem uroczystości/ od chwil radości, do momentów wzruszenia/. Ten szczególny dzień był wspaniałą okazją do wspomnień, oceny przeszłości, ale również  do pogodnego spojrzenia w przyszłość. P. Irenie i P. Tadeuszowi życzymy dalszych, długich lat pełnych spokoju i zdrowia.

 

Drodzy Jubilaci! Niech w waszej dalszej wspólnej drodze nie opuszcza was szczęście i wszelka pomyślność, niech jesień Waszego życia przyniesie kolejne….równie wspaniałe rocznice”.

 

Z gorącymi pozdrowieniami

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie

Kokosza Beata

 

 

 

autor: A.Szcześnik