Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

DO MIŁOŚNIKÓW POEZJI I LITERATURY...


ostatnai modyfikacja: 25.10.2016
dodane: 30.09.2016

Zaproszenie C.K. Norwid

DO MIŁOŚNIKÓW POEZJI I LITERATURY...

Szanowni Państwo,

w dniach 20-21 października 2016 roku Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie organizuje Festiwal Literacki - VI Ogólnopolską Łochowską Jesień Poezji „Przystanek Norwid". Festiwal ten jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Ośrodek już od 2011 roku. Pomysłodawca Festiwalu pragnie, aby tegoroczna edycja znalazła odbiorców we wszystkich zakątkach kraju, stąd też w nazwie Festiwalu pojawia się dodatkowe słowo „Ogólnopolska" świadczące o zwiększeniu rangi wydarzenia.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja polskiej poezji, w tym twórczości naszego wybitnego rodaka - Cypriana Kamila Norwida. Wyjątkowo trafne teksty Norwida inspirują ich odbiorców, niezależnie od wieku, do jeszcze większej troski i dbałości o język ojczysty oraz pielęgnowania narodowej kultury i sztuki.

Odbywający się podczas Festiwalu Konkurs Literacki „Przystanek Norwid" nie tylko ośmiela młodych ludzi do własnej niepowtarzalnej interpretacji wierszy oraz zaprezentowania jej przed publicznością, ale także zachęca dorosłych do tworzenia utworów poetyckich i poddania ich ocenie profesjonalnego jury. Wydarzenie z pewnością przyczynia się do promowania oryginalnych dzieł Cypriana Norwida, a także wyłania i docenia najbardziej utalentowanych miłośników jego twórczości.

Każdej edycji Festiwalu towarzyszą niezwykle ciekawe projekcje filmowe, spotkania, prezentacje artystyczne i wystawy, które na długo zapadają w pamięć jego uczestnikom, dostarczając im tym samym wielu niezapomnianych wrażeń.

W tym roku w dniu 20 października przy Pałacu w Łochowie (ul. M. Konopnickiej 1) odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej ostatnią wizytę w Łochowie C. K. Norwida w dniach 2-4 maja 1842 roku. Natomiast w dniu 21 października planujemy zorganizować konkurs recytatorski dla młodzieży, konkurs literacki dla dorosłych, wystawę poświęconą Norwidowi oraz koncert Natalii Niemen.

Program konkursu wraz z jego regulaminem i wskazówkami dotyczącymi zgłoszeń na konkurs znajdą Państwo na:

-  stronie internetowej MiGOK w Łochowie www.lochow.naszgok.pl

-  facebooku MiGOK w Łochowie www.facebook.com/lochowmigok/

 

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych mija  03.10.2016r.

 

Serdecznie zapraszamy!


 

Pobierz plik:


 

VI Ogólnopolska Łochowska Jesień Poezji
„Przystanek Norwid”

 

PROGRAM

 

21.10.2016r.  Pałac Łochów,  ul. Marii Konopnickiej 1,  07-130 Łochów

 

KONKURS RECYTATORSKI – młodzież

 

-       10.00 – Rejestracja uczestników

-       10.50 – Uroczyste rozpoczęcie konkursu

-       11.00 – Recytacja wierszy C.K. Norwida przez uczestników konkursu        

-       12.30 – Otwarcie wystawy „Cyprian Norwid. Żar treści i słowa porządek” pochodzącej z Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie

-       13.00 – Rozstrzygnięcie konkursu

 

KONKURS LITERACKI – dorośli

 

-       15.00 – Rejestracja uczestników

-       15.50 – Uroczyste rozpoczęcie konkursu

-       16.00 – Prezentacje literackie uczestników konkursu

-       17.00 – Prelekcja poświecona C.K. Norwidowi

-       18.00 – Rozstrzygnięcie konkursu

-       19.00 – Koncert Natalii Niemen

                      - impreza biletowana 50 zł od osoby,

                       przedpłata: MiGOK w Łochowie i Pałac Łochów

 

 

ORGANIZATOR:

 

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie

ul. 1 Maja 22, 07-130 Łochów, tel: (25) 675 12 16; kom: 512 100 354

oraz

Pałac Łochów, ul. M. Konopnickiej 1, 07-130 Łochów

 

 

 

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości