Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Eliminacje Mistrzostw Świata w unihokeju w Łochowie !!!


ostatnai modyfikacja: 04.02.2014
dodane: 22.10.2013

 

 

Unihokej znalazł już swoje miejsce w szkołach, został wpisany do programu nauczania wychowania fizycznego, szkolnych rozgrywek,  tj. Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady oraz w sporcie wyczynowym. Dziś prawie we wszystkich szkołach w Polsce dzieci i młodzież grają w unihokeja. Swoje umiejętności mogą wykazać podczas rozgrywek międzyszkolnych na wszystkich szczeblach jak również w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja. Od roku 1995 liczba klubów i licencjonowanych zawodników wciąż rośnie. Dziś zarejestrowanych jest już ponad 60 klubów oraz 2000 zawodniczek i zawodników. Od roku 1998 prowadzimy system rozgrywek o Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych: od młodzika po seniora.

Od roku 2000 reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet, seniorów i juniorów biorą udział w mistrzostwach świata. Reprezentacja seniorek zajmuje obecnie 6. miejsce na świecie, natomiast juniorki są na miejscu 5-tym. Mężczyźni walczą o zakwalifikowanie się do najlepszej dziesiątki na świecie wśród 53 federacji – 11 lokata, juniorzy są na 9-tym miejscu uzyskując w 2013 roku powrót do światowej elity.

Coraz lepsza pozycja polskiego unihokeja zaowocowała tym, że 


Przeczytaj pismo oryginalne - pobierz plik.

Wejdź na stronę:  http://www.floorball.org/


 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości