Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Norwid w Łochowie


ostatnai modyfikacja: 15.12.2016
dodane: 21.10.2016

 

W dniu 20 października 2016r. odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniający pobyt Norwida na której widnieje jego wizerunek oraz napis: „W tym miejscu w dniach 2-4 maja 1842r. przebywał Cyprian Kamil Norwid. Poeta, rzeźbiarz, malarz i myśliciel. Była to jego ostatnia wizyta w Łochowie przed wyjazdem za granicę. Żył w latach 1821-1883. W 195 rocznicę urodzin Poety. Społeczeństwo Łochowa, Grupa Arche.”  

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus sprawował Mszę Świętą w kaplicy przy Pałacu oraz poświęcił tablicę pamiątkową zamieszczoną przy głównym wejściu Pałacu. Na uroczystej Sesji Rady Miejskiej zaszczycili nas swoją obecnością pan Marek Renik Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Andrzej Stryczula Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie, Władysław Grochowski Prezes ARCHE, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Radni Rady Miejskiej w Łochowie, Sekretarz i Skarbnik Gminy Łochów oraz mieszkańcy i goście chcący odkryć rąbek historii pobytu rodziny Norwidów w Łochowie i okolicy. Na ten temat zebrała, opracowała i wygłosiła profesor Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie Małgorzata Szeja. Z kolei młodzież tego liceum przedstawiła fragmenty twórczości Norwida.

Jednak to nie pierwsza i nie ostatnia znacząca postać przebywająca niegdyś na naszym terenie, dlatego będziemy cyklicznie odkrywać i przedstawiać dla naszych mieszkańców kolejne ciekawe postaci.

1

2

3

4

5

6

 7

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości