Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

System Powiadamiania SMS


ostatnai modyfikacja: 23.10.2019
dodane: 07.10.2014

System Powiadamiania SMS to szybki i skuteczny sposób dotarcia z ważną informacją do mieszkańców gminy. System przekazuje, za pośrednictwem SMS-ów, informacje urzędowe, informacje o zagrożeniach, awariach ale również o ciekawych imprezach kulturalnych i sportowych. W tej chwili mamy tylko dwie grupy „INFO”, i „ALARM” w niedalekiej przyszłości użytkownik będzie mógł wybrać rodzaj informacji dla siebie zapisując się do odpowiedniej grupy tematycznej. Wyjątek będą stanowiły jedynie ważne komunikaty, które do Urzędu Gminy przychodzą z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie - komunikat o gwałtownej wichurze czy groźnej nawałnicy dotrze do wszystkich użytkowników, bez względu na wybraną przez nich grupę.

Warto podkreślić, iż otrzymywanie SMS-ów oraz wiadomości głosowych z gminy nie wiąże się z kosztami - jest bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można zrezygnować z usługi i wypisać swój numer telefonu z bazy.

 

Jak się zapisać do Gminnego Systemu Powiadamiania SMS?

 

1. Włącz w swoim telefonie komórkowym tryb wysyłania wiadomości SMS,

2. Jako wiadomość wpisz z poniższej tabeli wybrany kod rejestrujący,

3. Wpisując kod rejestrujący zwróć uwagę na wielkość liter,

4. Wyślij SMS* na numer 574 499 000,

5. Otrzymasz SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie,

6. Do wybranego serwisu rejestrujemy się przez wysłanie jednego SMS*.

 *Koszt SMS za zarejestrowanie lub wyrejestrowanie z systemu zgodny z cennikiem właściwego operatora telefonii komórkowej, w którym Użytkownik posiada telefon komórkowy.

 

Serwis informacyjny

Treść SMS-a rejestrującego

Treść SMS-a wyrejestrowującego

Z działalności urzędu,aktualności, informacje, wydarzenia

INFO

INFO

zagrożenia kryzysowe takie jak: wichury, gwałtowne burze, katastrofy itp.

ALARM

ALARM

 

Regulamin

 

 

 


autor: P.Wyszyński


przejdź do archiwum wiadomości