Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Vivat Maj, 3 maj.


ostatnai modyfikacja: 17.05.2016
dodane: 04.05.2016

 Łochów uczcił 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej skromnymi obchodami.  Ks. Proboszcz Roman Kowerdziej stwierdził, że dzięki uczestnictwu w nich Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Marii Koc, zyskały one wymiar obchodów państwowych.  Pod pomnikiem I.J. Paderewskiego  stanęły poczty sztandarowe, zaśpiewano hymn państwowy oraz  złożone zostały kwiaty.

 W krótkich wystąpieniach Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski i Wicemarszałek Senatu R.P.  Maria Koc opowiadając o wydarzeniach historycznych odnieśli się do współczesności. Dostrzegli podobieństwa, które niestety mogą stanowić zagrożenia dla zmian zachodzących w Polsce. Następnie zwartą kolumną za pocztami sztandarowymi, zgromadzeni mieszkańcy wraz z Duchowieństwem udali się do Kościoła Parafialnego by wysłuchać pięknego Oratorium Roberta Grudnia pt. „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”

 Uroczysta Msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny zwieńczyła obchody.             

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości