Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Promesa na remont drogi w Samotrzasku odebrana


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 11.07.2017

W poniedziałek 10 lipca 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce uroczyste wręczenie promes dla samorządów, które pozyskały środki przeznaczone na odbudowę dróg zniszczonych w wyniku intensywnych opadów. Pieniądze trafią do pięciu gmin i dwóch powiatów.

470

 

Gratulacje z rąk Wojewody  Mazowieckiego Zdzisława Sipery, w obecności Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marka Renika, odebrał burmistrz Robert Gołaszewski.

Z inicjatywy Burmistrza Łochowa, samorząd łochowski pod koniec 2016 roku złożył wniosek na zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 420418W Łojew – Samotrzask – Burakowskie na odcinku o długości 1,1 km” . Wniosek Gminy Łochów znalazł się na liście 9 dofinansowanych projektów z terenu Mazowsza i zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z 3 lipca 2017 r. Gmina Łochów  na tę inwestycję pozyskała 1 mln. zł.

Szacowany koszt zadania według kosztorysu inwestorskiego to ponad 1 mln 200 tys. zł. Jednak ostateczną wartość będziemy znali po wyłonieniu wykonawcy zadania w drodze przetargu nieograniczonego.

- Na dzień dzisiejszy droga gminna w Samotrzasku jest w tragicznym stanie technicznym, a po obfitych opadach staje się nieprzejezdna i wymaga ciągłych nakładów finansowych – zaznacza Burmistrz Łochowa, Robert Gołaszewski, dodając: - Celem projektu jest przebudowa drogi gminnej, a tym samym poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczestników ruchu korzystających z tej drogi. Mieszkańcy Sołectwa Samotrzask w końcu będą mieli wyremontowaną i przebudowaną drogę, o którą zabiegają od lat. Będzie to również bezpieczna droga dla amatorów wycieczek rowerowych.

 

 

 

 

 

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości