Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Szkoły w Łochowie odnowione przez BNP Paribas Securities Services Poland


ostatnai modyfikacja: 05.09.2018
dodane: 05.09.2018

Nowe boisko do siatkówki i zrewitalizowane do piłki nożnej i koszykówki, skrzynie uprawne i mini park botaniczny z rodzimymi gatunkami drzew, a także odmalowany plac zabaw i miasteczko ruchu drogowego – to tylko cześć efektów weekendowego zaangażowania społecznego wolontariuszy banku BNP Paribas Securities Services Poland. W sobotę 1 września, w ramach aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, blisko ćwierć tysiąca osób z warszawskiej siedziby znacząco odnowiło tereny dwóch szkół podstawowych w Łochowie, sprawiając niespodziankę uczniom na początek nowego roku szkolnego.

Wszystkie te nowości i atrakcje czekają na 986 uczniów i przedszkolaków ze szkół podstawowych nr 1 i 3 w Łochowie. Jednak to nie wszystko. Pracownicy Centrum Operacji Międzynarodowych grupy BNP Paribas namalowali także place do gier naziemnych i odmalowali płoty, wybudowali paleniska, zasadzili 200 tui (żywotników), przygotowali kilkujęzyczne plansze edukacyjne dla najmłodszych i uporządkowali bibliotekę. Z myślą o przedszkolakach z obu szkół wolontariusze – pracownicy różnych narodowości - nagrali w 4 językach audiobooka dla najmłodszych oraz przygotowali dla nich kolorowe niespodzianki na ścianach oddziałów przedszkolnych. Wszystko to w ramach wyjazdu integracyjnego, połączonego z aktywnościami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, konsekwentnie realizowanymi przez bank.

- Cieszę się, że wolontariusze z BNP Paribas Securities Services pojawili się w naszej szkole, najstarszej w gminie Łochów, i wykonali tak dużą pracę na rzecz dzieci. Nasi uczniowie na pewno będą korzystali z gier interaktywnych. Wielką radością będzie również boisko do siatkówki, a ogród botaniczny z pewnością wykorzystamy do zajęć edukacyjnych. Z kolei przedszkolaków najbardziej ucieszą bajkowe kolorowe ściany w ich salach – powiedziała Magdalena Sobiczewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie. – Jestem niezmiernie wdzięczny, że tak liczna grupa młodych ludzi chciała do nas przyjechać i wykonać wiele prac, które przydadzą się naszym uczniom w codziennej nauce i zabawie. Szczególnie podoba mi się kącik przyrodniczy i cieszę się, że uczniowie klas I i II od początku roku będą mogli rozpocząć uprawiać warzywa. Dziękuję, że są ludzie, którzy chcą przyjechać i społecznie pracować na rzecz szkoły i uczniów – ocenił z kolei Paweł Gelbrecht, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie.

– Aktywności takie jak te, wykonane przez nas w łochowskich szkołach, są stałym elementem działań społecznych pracowników BNP Paribas Securities Services Poland. Zgodnie z naszą strategią społecznej odpowiedzialności biznesu, ale przede wszystkim z uwagi na chęć, zapał oraz zaangażowanie naszych pracowników. Od kilku lat każdemu zewnętrznemu szkoleniu czy wyjazdowi integracyjnemu towarzyszy aktywne wsparcie lokalnych społeczności – powiedziała Katarzyna Stamatel, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w BNP Paribas Securities Services Poland. – Zresztą, to tylko jedna z naszych akcji. Dosłownie kilka dni temu zakończyliśmy cykliczny wakacyjny projekt „Back to school”, w ramach którego nasi pracownicy przygotowują wyprawki szkolne dla uczniów z niezamożnych rodzin – dodała.

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości