Gmina Łochów

Świat jest w naszych rękach - konferencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie

Ocena 0/5

15 listopada 2023 r. w Sali kinowej MiGOK w Łochowie  odbyła się II Konferencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie pt.  „Świat jest w naszych rękach”. Tematem przewodnim wydarzenia były kwestie związane z ekologią i dbałością o środowisko. Zaproszeni przedstawiciele  wszystkich szkół z terenu gminy Łochów zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje,  w których przedstawili podejmowane w tym zakresie działania.

Młodzi radni wskazali na potrzeby związane z ekologią, w szczególności te w najbliższym otoczeniu. Zgromadzenie ponad 150 uczniów wraz z kadrą pedagogiczną, pozwoliło w ramach Konferencji na zapoczątkowanie też ważnego dla młodych ludzi tematu, jakim jest wparcie psychologiczne dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.  Spotkanie z udziałem zaproszonych specjalistów zostało poprowadzone przez członków Młodzieżowej Rady, którzy byli moderatorami podejmowanych dyskusji wprowadzających zarówno twórców wydarzenia, jak i jego uczestników w tematykę działań planowanych na 2024 rok. 

Dużym wsparciem dla młodych ludzi  w zakresie organizacji i prowadzenia Konferencji były warsztaty „Autoprezentacja i wystąpienia publiczne”, które odbyły się 27 września br. w Urzędzie Miejskim w Łochowie. W trakcie aktywnych i bardzo kreatywnych zajęć radni poznali m.in. techniki radzenia sobie ze stresem związanym z publiczną prezentacją, z zasadami komunikacji i znaczeniem „mowy ciała”.

W dniach 28-29 października 2023 r., Radni z MRM w Łochowie  uczestniczyli ponadto w wyjeździe do Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, gdzie szkolili się na warsztatach ekologiczno-przyrodniczych.

mazowsze_logo 

Projekt „Świat jest w naszych rękach-Eko  Młodzieżowa Rada Miejska w Łochowie” został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ze środków Programu „Mazowsze dla Młodzieży”.

Galeria zdjęć

świat jest w naszych rękach (1) świat jest w naszych rękach (2) świat jest w naszych rękach (3) świat jest w naszych rękach (4) świat jest w naszych rękach (5) świat jest w naszych rękach (6) świat jest w naszych rękach (7) świat jest w naszych rękach (8) świat jest w naszych rękach (9) świat jest w naszych rękach (10) świat jest w naszych rękach (11) świat jest w naszych rękach (12) świat jest w naszych rękach (13) świat jest w naszych rękach (14) świat jest w naszych rękach (15) świat jest w naszych rękach (16) świat jest w naszych rękach (17) świat jest w naszych rękach (18) świat jest w naszych rękach (19) świat jest w naszych rękach (20) świat jest w naszych rękach (21)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności