Poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy
mgła
2°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Bezpłatne szkolenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Ocena 0/5

logo_25lat_mazowsze_poziom 
 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Delegatura w Siedlcach zaprasza na jednodniowe bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców i osób prowadzących działalność wymagającą pozwoleń środowiskowych oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe, bezpłatne dot. opłat za korzystanie ze środowiska, opłat produktowych oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr BDO) i baza BDO, organizowanym przez Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Termin i miejsce:

24.11.2023 r.: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie – Delegatura w Siedlcach, ul. Wiszniewskiego 4, 08-110 Siedlce;

Tematyka szkolenia:

Ideą spotkań jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z obszaru opłat za korzystanie ze środowiska, opłat produktowych oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr BDO) i baza BDO.

Szkolenie jest bezpłatne!

Trenerami prowadzącymi spotkania będą przedstawiciele Departamentu Opłat Środowiskowych.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie na adres e-mail: oplaty.srodowiskowe@mazovia.pl podpisanej (podpisem elektronicznym lub odręcznie) czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia na szkolenie (prosimy o zaznaczenie jednego, wybranego terminu szkolenia).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację pocztą elektroniczną na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail.

Program szkolenia:

•          10:05–10:10 Powitanie uczestników, wprowadzenie do programu szkolenia.

•          10:10–10:50 Opłaty z tytułu wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza oraz za przydzielone uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych.

•          10:50–11:05 Dyskusja, przykłady praktyczne.

•          11:05–11:50 Obowiązki sprawozdawcze i opłatowe wynikające z ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, a także ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – opłata produktowa.

•          11:50–12:00 Dyskusja, przykłady praktyczne.

•          12:00–12:10 Przerwa kawowa.

•          12:10–12:35 Obowiązki sprawozdawcze i opłatowe wynikające z ustawy o bateriach i akumulatorach.

•          12:35–13:00 Opłata za składowanie/magazynowanie odpadów.

•          13:00–13:10 Dyskusja, przykłady praktyczne.

•          13:10–13:50 Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO).

•          13:50–14:00 Dyskusja, przykłady praktyczne.

•          Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Dodatkowe informacje:

W przypadku dodatkowych pytań informacji udzielają pracownicy Biura Informacji i Koordynacji, Departament Opłat Środowiskowych: Justyna Król, tel. 22 59 79 703, Łukasz Krzosek, tel. 22 59 79 164, Agnieszka Kwiatkowska, tel. 22 59 79 263, Malwina Rozner-Duda, tel. 22 59 79 292.

Pliki do pobrania:

karta_zgloszenia na szkolenie.docx
Format: docx, 66 kB
Tresc pisma 3018028.docx
Format: docx, 64.04 kB
Bezplatne szkolenie plakat.jpg
Format: jpg, 307.73 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.