Łochów uhonorował zasłużonych dla dla Ziemi Łochowskiej, bezpieczeństwa oraz kapitału społecznego
11 listopada z okazji Święta Niepodległości w Łochowie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Łochowie na której wręczono Medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich. Kapituła medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich została powołana w 1999 roku z inicjatywy przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łochowskiej- Stanisława Grądzkiego, aby docenić i uhonorować tych, którzy poprzez swoją pracę zawodową lub aktywność społeczną, działają na rzecz innych osób potrzebujących pomocy, wspierają, bądź też rozsławiają nasze miasto i gminę.
Już po raz 23 Kapituła Medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich przyznała medale osobom i instytucjom zasłużonym dla Ziemi Łochowskiej, jej kultury, bezpieczeństwa oraz kapitału społecznego.
Zostały wręczone medale przyznane przez Kapitułę zarówno w 2022 , jak i 2021 roku. W zeszłym roku nie można było tego uczynić ze względu na przepisy sanitarne i zakaz zgromadzeń.
Na posiedzeniu w dniu 12 października 2021 r. Kapituła w składzie: Robert Gołaszewski – Przewodniczący Kapituły, Członkowie Kapituły Medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich: Sławomir Ryszawa, Tadeusz Krupa, Małgorzata Siuchta , Marek Górniaczyk, Angelika Pasek-Gilarska, Artur Lis, Małgorzata Łotarska, Małgorzata Kozioł postanowiła przyznać Medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich następującym osobom:
- W kategorii Zasłużony dla kultury: Rafał Roskowiński
– polski artysta, doktor sztuk pięknych, malarz muralista, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu. Jego prace (monumentalne malarstwo ścienne) można podziwiać w całej Polsce. W Łochowie artysta wykonał sześć murali związanych z historią naszego kraju, angażując młodzież z wyższych uczelni artystycznych oraz seniorów Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Do jego realizacji w naszym mieście należą: „Twarze Norwida” ( ZSP w Łochowie), ,,Korczak z dziećmi’’,,1000 lat Jazdy Polskiej na 100 lecie Bitwy Warszawskiej’’ „Powstanie Styczniowe’’, ,,Powstanie Listopadowe’’ oraz mural z wizerunkiem J. Piłsudskiego przy Dworcu w Łochowie.
- W kategorii Zasłużony dla kultury: zespół WSB
Podczas swojej działalności WSB zagrało saport przed takimi grupami jak Dżem, Kasa Chorych, De Mono, Budka Suflera, Kombi, Chłopcy z Placu Broni, Pectus, TSA, Oddział Zamknięty, Brathanki, Marek Piekarczyk.
Jest jednym z czołowych grup muzycznych w Łochowie, który uatrakcyjnia najważniejsze imprezy w naszym mieście, takie jak: Dni Łochowa, czy imprezy charytatywne.
Ponadto, reprezentuje naszą Gminę na wielu Festiwalach, gdzie otrzymuje uznanie wśród publiczności oraz może pochwalić się: III miejscem w 2018 oraz II w 2019 r., zdobytych podczas przeglądów zespołów rockowych ,,Krótkie Spięcie’’, organizowanych w Siedlcach.
W swoim repertuarze ma również piosenki nawiązujące do Łochowa oraz jego mieszkańców, takie jak: ,,Hej! Barcie Mark’’, ,,Moje miasto Ł’’, ,,Jacy Tacy, to My’’.
Obecny skład Zespołu to: Arkadiusz Rogala (wokal, gitara), Krzysztof Guziewski (gitara basowa), Paweł Kaja (gitara), Włodzimierz Robak – (instrumenty klawiszowe), Zenon Tarapata (gitara), Marcin Kalinowski (harmonijka), Zenon Gawkowski (perkusja, instrumenty perkusyjne).
- W kategorii Darczyńca Roku: FIRMA „BALIK” Kamil Biernacki
Firma zajmuje się budową domów drewnianych metodą tradycyjną na terenie Gminy Łochów i całego kraju. W realizacji projektów ceni sobie solidność oraz profesjonalne wykonanie każdego projektu. W swoich działaniach właściciel firmy Pan Kamil Biernacki nie zapomina również o wspieraniu lokalnych inicjatyw twórczych i społecznych. Wspiera akcje charytatywne, najróżniejsze inicjatywy szkolne oraz pomoc humanitarną.
W 2022 roku stał się mecenasem kultury MiGOK w Łochowie oraz głównym sponsorem Dni Łochowa.
- W kategorii Darczyńca Roku: APTEKA VERBENA Arkadiusz Piotrowski
Arkadiusz Piotrowski – właściciel sieci aptek Werbena, które prowadzi w Łochowie od ponad 18 lat. Od początku swojej działalności w miarę możliwości wspiera finansowo różne wydarzenia na terenie Gminy Łochów, min. działania artystyczne Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie oraz działającego przy MGOK w Łochowie Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Firma sfinansowała całkowicie wykonanie dwóch murali autorstwa dr Rafała Roskowińskiego ,,Powstanie Styczniowe’’ oraz ,,Powstanie Listopadowe’’ na terenie Parku Dębinka w Łochowie. Wspiera lokalnych utalentowanych artystów, zespół WSB oraz grupę muzyczną ,,Fifek’’ Filipa Gereja. Sfinansowała również zakup strojów bojowych dla OSP Łochów Fabryczna.
W 2022 roku Firma właściciel firmy stał się mecenasem kultury MiGOK
w Łochowie oraz głównym sponsorem Dni Łochowa.
- W kategorii Firma Roku: FIRMA EMILEX Emil Rokicki
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Handlowo-Usługowe EMILEX Emil Rokicki, zwane EMILEX BETON istnieje na rynku budowlanym od 1974 roku. Firma - wykorzystując odpowiednie kruszywa i wysokiej jakości cement - oferuje najwyższej jakości beton towarowy, specjalny, posadzkowy i drogowo-mostowy wyprodukowany w nowoczesnej mieszalni betonu w Baczkach. Firma współpracuje z liderem na europejskim rynku z firmą CEMEX, która sprawuje też nadzór nad jakością produkcji. Swoje wyroby dostarcza do klienta wyspecjalizowanym transportem dysponując pompami do betonu (do 36 metrów długości), co przy specyficznej budowie staje się dużym udogodnieniem. Ponadto w zakres usług tej firmy wchodzi także sprzedaż wyrobów betonowych, stropów, bloczków betonowych, ogrodzeń betonowych, kręgów studziennych, kręgów do szamb przydomowych i innych wyrobów budowlanych. Firma realizuje inwestycje - od budowy domów jednorodzinnych począwszy a skończywszy na budynkach wielorodzinnych i wielkopowierzchniowych centrach handlowych i magazynowych.
Realizacje tej firmy to m.in.: Galeria sztuki: Pałac Łochów, Stacja RS DAR BUS, Stacja kontroli pojazdów w Stoczku, oczyszczalnia ścieków w Łysobykach, przebudowa Biedronki Łochów, czy przebudowa Piekarni Jadów p. Laska.
Choć początki nie były łatwe (środek tzw. gierkowskiej epoki), podczas których pierwszy właściciel firmy Ś.P. Kazimierz Rokicki zmagał się z szeregiem utrudnień w dostępie do surowca budowlanego i urzędniczą bezdusznością to po latach śmiało można stwierdzić, że długoletnia działalność firmy dawała i nadal daje gwarancję solidności i terminowości wykonania usług. Obecny właściciel, Pan Emil Rokicki, przejął firmę w 2004 roku.
Firma Emilex to również gwarantowany sponsor i darczyńca wielu lokalnych imprez i inicjatyw charytatywnych.
- W kategorii Wolontariusz Roku: Maria Konarzewska
Pani Maria Konarzewska mieszkanka Kalisk, nauczyciel, właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego,,Stajnia Kaliska", mama sześciorga dorosłych dzieci. Zawsze aktywna, pełna energii i pomysłów.Potrafiąca organizować mieszkanców wokół działań na rzecz swojej miejscowości, parafi, gminy.
Dzięki współpracy z Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej organizowała kolonie letnie dla dzieci ,Mikołajki, ,,Wirtualną choinkę". Dzięki pani Marii wiele dzieci mogło po raz pierwszy wyjechać nad morze i w góry, otrzymało paczki mikołajkowe i paczki świąteczne.Włącza take uczniów w działania charytatywne poprzez Szkolne Koło Caritas, które założyła i prowadzi.
Pani Maria koordynowała także wiele działan skierowanych do potrzebujących rodzin.
Podjęła się współpracy z Bankiem Żywności i wytrwale przez 10 lat pozyskuje żywność dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Mieszkańcy gminy Łochów kilka razy w roku mogą liczyć na wsparcie.Otrzymane produkty spożywcze są ważne dla kazdego gospodarstwa domowego.
Efekt działalności w ciągu tych wielu lat to setki osób, które wsparła pani Maria Konarzewska .
- W kategorii Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej: Jarosław Stryjek
Historyk, działający na rzecz ocalenia historycznej pamięci lokalnej rejonu wołomińskiego, radzymińskiego, łochowskiego i jadowskiego. Autor wielu wybitnych publikacji przybliżających wydarzenia historyczne tych rejonów. Współinicjator grupy rekonstrukcyjnej Wołomin Retro oraz twórca kalendarium Wołomina do 1939 roku – co z racji zamieszkania w nim nie powinno nas dziwić lecz dla nas – mieszkańców Łochowa i okolic – o wiele ważniejsze jest wyjątkowe, niezłomne zaangażowanie Jarosława Stryjka w badania nad trudnymi losami żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych działających również w naszym łochowskim okręgu, a szczególnie zaangażowanie w obalenie mitu o Jerzykach, poznanie prawdy o bitwie jaka miała miejsce w połowie sierpnia 1944 roku w lesie pod Jerzyskami, w której ramię w ramię dzielnie stawili opór hitlerowskim najeźdźcom żołnierze Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.
Swoją niezłomną i zdawałoby się beznadziejną walkę w odkłamaniu naszej lokalnej historii czasów polskiego podziemia niepodległościowego podjął jeszcze w latach 90-tych minionego wieku i trzeba było prawie 20 lat by prawda o Jerzyskach dotarła do naszej lokalnej społeczności. Jarosław Stryjek miał to szczęście, że poznawszy jakże trudne losy żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych: Jerzego Nachtmana czy Telesfora Badetko ps. „Wiktor” – przedwojennego harcmistrza ZHP, dowódcy jednego z trzech plutonów biorących udział w ciężkich walkach pod Jerzyskami w dniach 13-16 sierpnia 1944 r., co dało Jemu asumpt do przyjrzenia się skonfabulowanej akcji „Jerzyków” pod Jerzyskami, których faktycznie w naszych okolicach nie było.
- W kategorii Samorządowiec Roku: Maria Komuda
Maria Komuda pracę w Urzędzie Miejskim rozpoczęła w czerwcu 2003 roku.
Pięć lat później pełniła już funkcję Zastępcy Skarbnika, a w lutym 2015 roku została powołana na stanowisko Skarbnika Gminy Łochów.
Od samego początku pracy w samorządzie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach, głównie związanych ze zmianą obowiązujących przepisów dotyczących gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Jej kompetencje, doświadczenie, zaangażowanie, wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków przekładają się na niezwykle profesjonalne zarządzanie finansami gminy. Cechy takie jak; odpowiedzialność, doskonała analiza i planowanie pozwalają na ciągły rozwój i bieżące funkcjonowanie łochowskiego samorządu.
Pani Skarbnik gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy wytrwałości i siły, która pozwoli nam wspólnie przetrwać te trudne czasy!
- W kategorii Samorządowiec Roku: Zbigniew Jarzec
Pan Zbigniew Jarzec jest Radnym Rady Miejskiej w Łochowie od 2010 roku a od przeszło piętnastu lat jest sołtysem sołectwa Barchów. Obecnie, jako radny pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Łochowie. Jest radnym, który zajmuje się sprawami nie tylko swojej miejscowości, ale również całej gminy Łochów. Jest osobą w pełni zaangażowaną w pracę dla swojej „ małej ojczyzny”. W swojej działalności samorządowca wykazuje się zawsze profesjonalizmem
i wielkim zrozumieniem dla potrzeb mieszkańców Gminy. Posiada umiejętność pracy w zespole. Potrafi słuchać ludzi i im doradzać. Nikomu nie odmawia pomocy. Jest osobą powszechnie szanowaną i stale dążącą do celu. Mimo ogromu prac w radzie potrafi również skutecznie zabiegać o inwestycje w swojej miejscowości i dbać o to by były wykonane jak najlepiej.
- W kategorii Zasłużony dla Bezpieczeństwa Publicznego: Maciej Postek
Maciej Postek legitymuje się ponad 30 letnim stażem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łochowie przy ul. Fabrycznej. Swoją przygodę z OSP rozpoczął wstępując do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a od 18 roku życia nieprzerwanie jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łochowie przy ul. Fabrycznej, będąc jednym z najaktywniejszych druhów w swojej jednostce.
Obecnie, w kadencji 2021-2025 pełni funkcję Prezesa Zarządu OSP Łochów ul. Fabryczna. Z racji dużego doświadczenia i wysokiego poziomu wyszkolenia pożarniczego często bierze na siebie odpowiedzialność Kierującego Działaniem Ratowniczym. Podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych wykazuje się dużą wiedzą, opanowaniem i zaangażowaniem. Mocno zaangażował się w działania związane ze zwalczaniem pandemii Covid – 19. Brał udział w dowozach osób starszych i niepełnosprawnych na szczepienia, kampaniach i akcjach informacyjnych, rozwożeniu maseczek i ulotek dla mieszkańców. Druh Maciej Postek jest osobą sympatyczną, koleżeńską, cieszy się uznaniem i szacunkiem strażaków OSP Łochów ul. Fabryczna oraz pozostałych jednostek
Na posiedzeniu w dniu 12 października 2022 r. Kapituła w tym samym składzie postanowiła przyznać medale:
- W kategorii Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej medal otrzymali Alina Grądzka, Paweł Łabaj, Ewelina Jaroszewska, Weronika Grotkowska, Beata Mech
„Zło dobrem zwyciężaj”.
Te mądre i piękne słowa św. Pawła w obecnej chwili nabierają nowego znaczenia. Za naszą wschodnią granicą trwa bezwzględna, wywołana przez Federację Rosyjską wojna. Dzień 24 lutego 2022 r. bardzo zmienił nasze życie. W obliczu potrzeby udzielenia szybkiej pomocy tysiącom uchodźców z terenu Ukrainy, Gmina Łochów stanęła na wysokości zadania i zorganizowała dla nich 3 punkty tymczasowego pobytu- W Łochowie, Brzuzie oraz Łazach. Należy jednak zaznaczyć, iż żadne pomieszczenia, żadne nawet najlepsze ich wyposażenie nie dałyby namiastki domu dla tych 90 osób, gdyby nie zaangażowanie pięciu wspaniałych osób.
Nasi Koordynatorzy: Beata Mech, Alina Grądzka, Paweł Łabaj, Ewelina Jaroszewska i Weronika Grodkowska łącząc bardzo wymagające obowiązki pracowników Urzędu Miejskiego oraz MGOPS w Łochowie, przez 24 godziny na dobę dbali o naszych łochowskich gości, zapewniając im nie tylko wyżywienie, opiekę medyczną i pomoc przy załatwianiu trudnych dla nich spraw administracyjnych, ale również tak ważne dla nich wsparcie dobrym słowem, które pozwoliło na nawiązanie bliskich, przyjacielskich relacji, które pozostaną z nami na zawsze.
- W kategorii Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej – ksiądz Marek Dąbrowski
Od 18 sierpnia 2011 r. jest proboszczem parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Jerzyskach. Przez te jedenaście lat pracy duszpasterskiej w naszej gminie dał się poznać jako bardzo dobry gospodarz oraz osoba, której bliskie sercu jest dobro ojczyzny i pamięć o tych którzy za naszą ojczyznę oddali swe życie. Co rocznie od kiedy przybył do Jerzysk mocno angażuje się w organizację uroczystości patriotycznych upamiętniających poległych i pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej, jakie odbywają się w sierpniu w Jerzyskach. Organizuje całą oprawę liturgiczną i wspomaga Gminę Łochów w organizacji tej uroczystości. Co roku w dniu 1 marca w kościele w Jerzyskach odprawiana jest z inicjatywy księdza Marka msza św. w intencji żołnierzy niezłomnych, niezwyciężonych ze szczególnym uwzględnieniem zamordowanego w miejscowości Brzuza kap. Hieronima Piotrowskiego pseudonim Jur. Od samego początku kiedy ks. Marek Dąbrowski przybył do parafii Jerzyska zaangażował się mocno w prace na rzecz parafii. Potrafił zjednoczyć sobie tamtejszych parafian. Dał się poznać jako dobry gospodarz poprzez wykonanie wielu prac polegających na odnowieniu elewacji kościoław Jerzyskach, wykonanie chodnika z kostki w koło kościoła, odnowienie ławek w kościele, odnowienie ogrodzenia przy kościele i budynkach parafialnych, wykonanie nowego ogrodzenia wokół cmentarza grzebalnego, wykonanie nastawy ołtarzowej w kościele parafialnym a ostatnio wykonanie termomodernizacji budynku plebani w Jerzyskach. Wszystkie te prace organizował i nadzorował osobiście.
- W Kategorii Darczyńca Roku - Lions Club Warszawa Arka
Organizacja zainaugurowała swoją działalność 19.02.2000 r. Obecnie klub tworzy 16 pań, które połączyła idea „jesteśmy dla innych i z innymi” oraz realizacja licznych działań pomocowych. Stowarzyszenie działa dzięki wsparciu Lionów i sponsorów z całego świata.
Organizacja okazała wyjątkowe wsparcie działań pomocowych podejmowanych przez Gminę Łochów w zakresie organizacji i prowadzenia trzech punktów tymczasowego pobytu dla uchodźców z terenu Ukrainy. Dzięki udzielonej darowiźnie, przez kilka miesięcy ich funkcjonowania nasi goście mieli zapewnione wyżywienie, medykamenty oraz sprzęt AGD. Ponadto Stowarzyszenie od lat aktywnie działa na terenie gminy Łochów. Jego beneficjentami są m.in. podopieczni z Domu Dziecka Julin w Kaliskach, dla których finansowane były m.in. wyjazdy na wycieczki, pomoc w nauczaniu, kursy prawa jazdy.
Ponadto, od 9 lat organizowane są kolonie dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem z gminy Łochów, w czasie których poza standardowym programem realizowany jest program profilaktyczno-wychowawczy.
Członkinie klubu przeprowadzały też badania przesiewowe wzroku dla dzieci oraz warsztaty dla nauczycieli.
W Kategorii Zasłużony dla Kultury - Chór Parafialny w Łochowie
Chór parafialny w Łochowie powstał na początku 2016 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie Romana Kowerdzieja. Swoją działalność zainaugurował podczas Triduum Paschalnego w 2016 roku. Chór, który prowadzi organistka Gabriela Krzanowska, w ubiegłym roku obchodził 5 lecie swojej działalności, niestety ze względu na przepisy sanitarne związane z pandemią COVID 19, zaplanowany koncert jubileuszowy nie mógł się odbyć i został przeniesiony na 24 grudnia b.r.
Do tradycji chóru należy przygotowanie programów patriotyczno-religijnych z okazji Święta Niepodległości a od 2 lat Chór Parafialny w Łochowie uświetnia śpiewem uroczystości patriotyczne w rocznicę bitwy pod Jerzyskami. Czterogłosowy chór śpiewa przede wszystkim podczas najważniejszych świat kościelnych oraz innych uroczystości, również poza parafią. Chór może się poszczyć udziałem w Oratorium „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę” pod batutą kompozytora Roberta Grudnia.
W Kategorii Zasłużony dla Kultury - Aneta Kowalczyk
Animator kultury oraz pracownik Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie. Koordynator działań Łochowskiego Uniwersytetu III Wieku, Wielopokoleniowego Chóru Łocho ho! (który powstał przy ŁUTW) oraz Zespołu Śpiewaczego Gwizdalanki. Stara się angażować seniorów do aktywności społecznej w zakresie artystycznym: organizacji wystaw własnych, jak innych artystów, uczestnictwa w plenerach malarskich, pisania wierszy na różne spotkania integracyjne seniorów, promowania ich ich własnej twórczości artystycznej poprzez np. spotkania poetyckie, pokazy taneczne, zajęcia teatralne i inne.
Autorka i współautorka wielu imprez artystycznych dla seniorów oraz wyjazdów: ,,Zielono mi’’, ,,W rytmie dojrzałego serca -Walentynki’’, ,,Potańcówka Kapeluszowa’’, rajdów po górach świętokrzyskich i innych. Promuje wśród seniorów nowoczesną postawę podejścia do starości. Uważa, że każdy człowiek bez względu na wiek, ma prawo do swojego życia, spełniając marzenia, rozwijając zainteresowania a przede wszystkim poszukując własnej drogi doskonalenia. Poprzez aktywność stara się zmieniać myślenie społeczeństwa na temat stereotypów funkcjonujących powszechnie wśród młodszych pokoleń na temat starości, że życie po sześćdziesiątce się dawno skończyło. Koordynuje również działania artystyczne MiGOK m.in. Łochowska Biesiada Muzyczna Kupalnocka, Łochowska Jesień Poezji - Przystanek Norwid, Plenery Malarskie, itp. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, pilot wycieczek, przewodnik po Górach Świętokrzyskich. Kilka lat była związana ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Warszawie. Własne zainteresowania i pomysły stara się wplatać w program dla seniorów, dzięki czemu udaje jej się zarazić osoby starsze do miłości takiego stylu życia.
- W Kategorii Zasłużony dla Bezpieczeństwa Publicznego - Kom. Marcin Sylwestrzak
Marcin Sylwestrzak jest oficerem policji w stopniu komisarza. Służbę w tej formacji rozpoczął w 2002 roku, w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji KPP w Wyszkowie. Od 2016 roku związany z Komisariatem Policji w Łochowie KPP w Węgrowie, w dniu 3 lipca 2017 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu. W trakcie swojej służby dał się poznać jako świetnie wyszkolony funkcjonariusz i bardzo dobry komendant.
Za jego kadencji Komisariat Policji w Łochowie został przywrócony do funkcjonowania w trybie całodobowym. Obowiązki służbowe wykonuje z pasją i zaangażowaniem, strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców gminy Łochów.
Za swoją służbę był wielokrotnie nagradzany, w 2022 roku został odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym medalem za długoletnią służbę. Prywatnie jest osobą uczynną i koleżeńską, cieszy się uznaniem i szacunkiem wśród policjantów, a także mieszkańców gminy Łochów.
- W Kategorii Zasłużony dla Bezpieczeństwa Publicznego - Piotr Gajewski
Od najmłodszych lat związany jest z ochroną przeciwpożarową. Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Budziskach wstąpił w wieku 12 lat. Corocznie z sukcesami brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zdobywając m.in. mistrzostwo województwa mazowieckiego, oraz 5 miejsce w zawodach ogólnopolskich. Po ukończeniu pełnoletniości wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziskach, gdzie sprawował funkcję Sekretarza Zarządu, a także Naczelnika OSP, którą to funkcję piastuje nieprzerwanie od 2011 roku.
W obecnej kadencji jest także Skarbnikiem Oddziału Gminnego ZOSP RP . Wyróżnia się bardzo dużym zaangażowaniem w działaniach ratowniczo – gaśniczych, wykazując się przy tym bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem. Ukończył wszelkie możliwe kursy i szkolenia OSP. W sposób szczególny dba o sprzęt i mienie jednostki, z powodzeniem składa wnioski o dotacje, i pozyskuje środki finansowe na potrzeby OSP w Budziskach. Od wielu lat jest opiekunem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Zawodowo również zajmuje się ochroną przeciwpożarową, prowadzi firmę karosującą samochody pożarnicze. Prywatnie osoba niezwykle koleżeńska, na którą zawsze można liczyć.
- W Kategorii Zasłużony dla Turystyki i Sportu - Cheerleaders ISKRA Łochów
Zespół istnieje od 2003 roku. Przez długi czas działał pod egidą Szkolnego Klubu Sportowego przy Liceum a potem Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Obecnie „Klub Sportowy Cheerleaders Iskra” jest samodzielnym stowarzyszeniem.
W 2012 roku zawodnicy zdobyli Wice Mistrzostwo Polski i zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europy ECA w Rimini. Tam po zaciętej walce uplasowały się na VII miejscu.
Od roku 2014 roku zawodnicy Iskry zdobyli 16 tytułów Mistrza Polski w 4 różnych kategoriach, w tym najważniejszej i najbardziej prestiżowej kategorii, która kwalifikuje na Mistrzostwa Europy i Świata. Na Mistrzostwach Europy w Atenach klub zajął II. Obecnie Klub jest posiadaczem tytułu Vice Mistrza Europy ECU w kategorii Cheer Coed Senior. Jest to wydarzenie bez precedensu zarówno dla Łochowa jak i dla Polski, ponieważ był to pierwszy medal zdobyty przez Polskich zawodników na Mistrzostwach Europy w trzydziestopięcioletniej historii tego sportu.
Od 19 lat trenerem Iskry jest Anna Pękul. W ostatnich latach do kadry trenerskiej dołączyli: King Nurkiewicz, Maciej Markowicz, Kamil Dmitruk, Paula Rogala i Weronika Pękul. W szeregach iskry 35 osób zdobyło uprawnienia trenerskie (w tym międzynarodowe), 5 osób zdobyło uprawnienia sędziowskie (w tym dwóch sędziów międzynarodowych).
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!